Polacy pracujący w Niemczech często pytani są o powody emigracji zarobkowej. Zdecydowana większość z nich odnosi się wtedy do znacznie wyższych zarobków i możliwości polepszenia swojej sytuacji finansowej czy możliwości odkładania. Inni często mówią również o pracy w międzynarodowych zespołach, co przekłada się na znaczne polepszenie umiejętności językowych i możliwość poszerzania horyzontów. 

Polak za granicą – praca czeka na Ciebie!

Polacy w Niemczech są chętnie witani jako pracownicy sezonowi, jak i zatrudniani na stałe. Szczególnie tych drugich jest w ostatnim czasie coraz więcej. Niemcy poszukują specjalistów w takich dziedzinach jak informatyka, automotiv, ale również programowanie czy elektronika. Praca w dużych firmach to szansa nie tylko na znacznie lepsze zarobki, ale również na szkolenia i kursy, które bezpośrednio przekładają się na naszą wartość na rynku pracy. Decydując się na emigrację zarobkową do Niemiec warto mieć świadomość, jakie są nasze prawa i obowiązki. W przypadku tych drugich musimy przede wszystkim pamiętać o konieczności płacenia podatków i rozliczenia z miejscowym fiskusem. Naszym prawem może być zasiłek rodzinny w Niemczech, czyli Kindergeld. 

Zasiłek rodzinny w Niemczech

Kindergeld to nic innego jak pieniądze wypłacane comiesięcznie na każde dziecko w rodzinie. Aby obcokrajowiec pracujący w Niemczech mógł wnioskować o Kindergeld na swoje dzieci musi on spełnić warunek posiadania nieograniczonego obowiązku podatkowego. Nabywa się go po 6 miesiącach stałej pracy. Kindergeld przysługuje na każde dziecko do 25 roku życia (w przypadku kontynuowania nauki), jak również na dzieci niepełnosprawne bez ograniczeń wiekowych (o ile niepełnosprawność zostanie stwierdzona przez lekarza przed ukończeniem przez dziecko 18 urodzin). 

zobacz wiecje https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/