Odpowiednio aranżowany taras może służyć nam na wiele sposobów – przekonują architekci i dekoratorzy wnętrz. Wystarczy stolik kawowy i krzesła na taras aby stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania proponują nam producenci mebli ogrodowych? Co warto wykorzystać na naszym tarasie?

Lekkie krzesła na taras

Szukając inspiracji na ciekawą aranżację tarasu warto zastanowić się, jakie powinny być idealne krzesła na taras. Producenci podkreślają, że muszą być one przede wszystkim trwałe i odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy zmiennych warunków atmosferycznych. Krzesła na taras powinny być również odpowiednio profilowane, aby wygodnie się w nich rozsiąść i aby stanowiły one stabilne podparcie dla kręgosłupa. Krzesła na taras powinny być również lekkie – zastosowanie materiałów lekkich pozwala na bezproblemowe podnoszenie czy przenoszenie. Jakie krzesła na taras okażą się strzałem w dziesiątkę?

Technorattanowe krzesła na taras

Wśród licznych propozycji producentów krzesła na taras z technorattanu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Krzesła na taras technorattanowe są lekkie, eleganckie, doskonale wpisują się w najnowsze trendy. Konstrukcja krzeseł technorattanowych oparta jest na lekkich, aluminiowych stelażach. Taki stelaż malowany jest proszkowo – oznacza to, że jest on zabezpieczony przed działaniem wilgoci i rdzą. Wierzch mebla tworzy plecionka syntetyczna o nieporowatej strukturze, która nie chłonie wilgoci czy brudu. Plecionka wykonana jest z tworzywa syntetycznego, przez co możliwe jest uzyskanie szerokiego spektrum kolorów – każdy klient znajdzie meble dopasowane do jego potrzeb. Meble technorattanowe możemy uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak poduszki, pledy czy koce.