Osoby planujące pierwszy wyjazd na narty mogą zdecydować się zarówno na ich zakup, jak i na wypożyczenie. I choć pierwsza z opcji wydaje się bardziej oczywista, nawet w obliczu łatwego dostępu do najwyższej klasy sprzętu, wymaga zdobycia pewnej wiedzy. Warto poznać więc odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy narty muszą być nowe?

Osobom zainteresowanym tym, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości narty Kraków poleca dziś nie tylko sklepy, w których można kupić ich nowe egzemplarze. W sprzedaży dostępne są także modele używane, zwykle kuszące przystępną ceną i prezentujące się naprawdę atrakcyjnie. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, czy zakup używanych nart będzie lepszy, czy też gorszy niż kupno nowego sprzętu. Osoby sprzedające narty w Krakowie zwracają uwagę na to, że ostateczna decyzja jest uzależniona od co najmniej kilku czynników. Duże znaczenie ma choćby to, jakie ma się doświadczenie w jeździe na nartach. Wielu bardziej obytych ze stokami narciarzy kupuje sprzęt używany przede wszystkim dlatego, że jest on bardziej zaawansowany technologiczne. Nie brakuje jednak również osób, które w nartach używanych czują się źle nawet, jeśli jest to sprzęt wysokiej jakości. Osoby te stawiają przede wszystkim na modele nowe nawet, jeśli nie miałyby być propozycjami najbardziej uznanych producentów.

Czy długość nart ma znaczenie?

Osoby, które odwiedzają sklep z nartami po raz pierwszy, bywają zaskoczone tym, jak często są pytane o preferowaną przez siebie długość nart. Okazuje się, że nie jest to czynnik ważny tylko dla profesjonalistów. To właśnie odpowiednio określona długość sprzętu przesądza o mniejszym niż zwykle ryzyku kontuzji. Jeśli narty są zbyt długie – ich prowadzenie jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Modele zbyt krótkie również nie są jednak wskazane, bo łatwo jest w nich o wywrotkę. Osobom liczącym na właściwej długości narty Kraków proponuje więc przede wszystkim te sklepy, o których wiadomo, że mają już pewne doświadczenie. Nawet, jeśli sam kupujący nie będzie wiedział, jakie rozwiązanie wybrać – pomoże mu sprzedawca. A co można powiedzieć o długości nart, gdy analizuje się subiektywne doświadczenia narciarzy? Tu warto pamiętać, że oni sami uważają krótsze narty za przyjemniejsze niż dłuższe. Jeździ się w nich łatwiej i szybciej, zwykle są też bardziej zwrotne. Przeważnie przyjmuje się, że ich bezpieczna długość jest około 15-20 centymetrów mniejsza niż wzrost narciarza. Co ważne, na ich wybór wpływ ma także waga osoby wybierającej się na stok. Niestety, im narciarz jest cięższy, tym dłuższe narty powinien wybierać troszcząc się o swoje bezpieczeństwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.