Coraz więcej firm przekonuje się o tym, że stagnacja nie jest dobra. Tzn. może być, ale tylko do pewnego czasu. W szczególności, jeżeli uwzględni się, że konkurencja zaczyna rosnąć w siłę, stwarzając coraz większe zagrożenie dla innych. Warto pomyśleć o tym, aby wdrożyć zupełnie nowe rozwiązania.

DevOps Consulting Service

Dla wielu firm może to oznaczać, że potrzebne będą DevOps Services, które oferowane są m.in. przez 10Clouds. Dzięki temu będzie można znaleźć optymalne rozwiązania, wpływające m.in. pozytywnie na infrastrukturę firmy, jak również na przyszłościowe wdrożenia produkty na rynek. 

Zalety korzystania z DevOps

Ciężko przyzwyczaić się do nowego (“no bo ze starym było tak dobrze”), ale trzeba zmienić swój tok myślenia. Pomocne w tym mogą okazać się zalety, jakie niesie ze sobą DevOps. O czym jest dokładnie mowa? Otóż:

  • strategiczna przewaga, która opiera się m.in. na korzystaniu z chmury – dzięki temu będzie można również pomyśleć o tym, aby zapewnić sobie dobre koszta, jeżeli chodzi o infrastrukturę.
  • niezawodność – firmy specjalizujące się w takich usługach, chętnie dostarczają kod z Site Reliable Engineering (SRE), dzięki temu będzie można cieszyć się łatwą w obsłudze, spójną infrastrukturą, 
  • coraz mniejsza ilość przeszkód technicznych, jakie do tej pory utrudniały codzienne wykonywanie obowiązków zawodowych – dzięki temu będzie można coraz szybciej uporać się z problemami biznesowymi,
  • innowacyjne rozwiązania – dzięki wprowadzeniu DevOps będzie można pomyśleć o tym, aby zastosować w przyszłości przyjaźniejsze, innowacyjne rozwiązania.

Proces tworzenia produktu

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwa sprawa. A co tu dopiero pomyśleć o innych rzeczach? Nie łatwe zadanie. Dlatego też coraz większa liczba przedsiębiorstw dostrzega to, że DevOps Consulting Services są potrzebne. Dzięki temu będzie można zoptymalizować proces tworzenia produktu.

Wsparcie z zewnątrz

Ciężko przestawić się ze “starego” na “nowe”, ale nie można z tego rezygnować. Aby proces wprowadzenia DevOps miał szansę powodzenia, warto poprosić o wsparcie. Z zewnątrz. Od osób, które dobrze znają się na tym temacie. Jest wiele takich firm, oferujących takie usługi doradcze, które na dodatek dopasowane są indywidualnie, do potrzeb klienta. Z uwagą należy podchodzić do wyboru takich konsultantów. Dzięki temu można mieć pewność, że proces DevOps będzie miał faktycznie szanse na powodzenie.