Czekając na narodziny dziecka należy przygotować niesamowicie dużo rzeczy. Łóżeczko, specjalne kosmetyki, pościel czy ubranka dla dzieci – jest tego naprawdę sporo. Warto większość rzeczy przygotować sobie już przed porodem, by potem nie stresować się brakiem najpotrzebniejszych produktów.

Tkaniny bezpieczne dla niemowląt

Chcąc wybrać ubranka dla dzieci należy zwrócić uwagę na tkaniny, z których są one wykonane. Jest to szczególnie ważne podczas wybierania ubranek dla noworodków, ponieważ są to istoty niesamowicie delikatne i nawet najdrobniejszy szef może im bardzo przeszkadzać. Bawełniane ubranka są tymi najczęściej produkowanymi przez producentów. Bawełna jest przewiewna, delikatna i miękka, a więc idealna dla skóry noworodka. Można ją również prać w wysokich temperaturach, a jest to niesamowicie ważne przy malutkich dzieciach. Świetną opcją jest również kupno ubranek z tkanin bambusowych lub bawełny organicznej. Są to materiały, które świetnie sprawdzą się nawet przy bardzo delikatnej, alergicznej skórze. Ubranka bambusowe mają natomiast jedną sporą zaletę – posiadają właściwości bakteriobójcze oraz przeciwgrzybicze. Są również niezwykle chłonne i zapewniają dobrą termoregulację. Bambus to jeden z najdelikatniejszych materiałów, który polecany jest przede wszystkim dzieciom z wyjątkowymi potrzebami (na przykład wcześniakom).

Rozmiary noworodkowe

Stając przed wyborem ubranek dla noworodka najtrudniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Nie mamy żadnej gwarancji i wiedzy, który rozmiar okaże się tym idealnym. Większość noworodków mieści się idealnie w rozmiar 56, ale jest też cała masa dzieci na które ten rozmiar jest za duży lub za mały. Jak więc postąpić w tej sytuacji? Najkorzystniej jest kupić ubranka w kilku rozmiarach, ale bez większych szaleństw. Noworodki rosną w zastraszającym tempie, więc i tak nie ma sensu wypełniać ich szafy po brzegi. Dobrym rozwiązaniem jest zakup części ubranek w rozmiarze 56 i części w rozmiarze 62. Mniejsze rozmiary rzadko kiedy są potrzebne, a w ostateczności zawsze można na szybko dokupić coś w sklepie. Również do szpitala należy zabrać ubranka w dwóch rozmiarach. Pamiętajmy, że dziecku jak najbardziej można założyć ubranko, które okaże się troszkę za duże, ale absolutnie nie wolno ubierać go w ciuszki zbyt małe. Tak więc przy zakupie ubranek lepiej wyznawać zasadę, że lepiej jeśli ubranko będzie ciut za duże niż odrobinę za małe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.