Reklama zawsze była dźwignią handlu i stanowiła bardzo ważny czynnik sprzedaży produktów bądź usług niemalże w każdej dziedzinie gospodarki. Dziś, kiedy konkurencja na rynku jest ogromna, reklama jest jeszcze ważniejsza. Dlatego tak istotne jest jej właściwe zastosowanie.

Co to są standy reklamowe?

Czym właściwie są standy reklamowe zewnętrzne? Jakie mają zastosowanie w reklamie i gdzie najczęściej są używane? Według fachowej definicji standy reklamowe są wszelkiego rodzaju nośnikami reklamy zewnętrznej, które mogą występować w postaci potykaczy, tablic reklamowych, stojaków ladowych, ekspozycji wiszących, roll up’ów czy słupów reklamowych.

Każdy ze wspomnianych stojaków stanowi reklamę zewnętrzną, czyli taką, która znajduje się po za Internetem i innymi środkami masowego przekazu i służy głównie do szerzenia reklamy wszędzie tam, gdzie Internet nie dociera.

Może się to wydawać dziwne w dzisiejszych czasach, ale standy reklamowe zewnętrzne nadal są wyjątkowo popularną formą reklamy, ogólnie stosowaną przez firmy produkcyjne i usługowe, albowiem idealnie przykuwają uwagę klienta.

W jakich sytuacjach stosować standy reklamowe?

Jak już wspomnieliśmy standy reklamowe zewnętrzne mogą mieć bardzo różną postać, a co za tym, idzie mają także dość uniwersalne zastosowanie. Zazwyczaj możemy się na nie natknąć przed sklepem, punktem usługowym bądź konkretną firmą produkcyjną, gdzie umieszczenie standu reklamowego daje potencjalnym klientom sygnał o istnieniu w tym miejscu firmy bądź instytucji usługowej. Umiejscowienie ich w takich miejscach to nie tylko reklama zewnętrzna, ale także wizytówka dla firmy, która ma tutaj siedzibę.

Odpowiedni projekt standu reklamowego sprawia, że staje się on wyrazistą i konkretną informacją dla potencjalnego klienta, mijającego taki stojak w drodze do pracy, na zakupach w galerii handlowej czy na targach biznesowych o konkretnym profilu, gdzie odbywa się także prezentacja konkretnych firm sprzedażowych bądź usługowych.

Kolejny znanym i lubianym miejscem, gdzie można spotkać standy reklamowe zewnętrze, są wszelkiego rodzaju targi handlowe. To doskonała okazja aby pokazać innowacyjny produkt i usługę na żywo, a za pośrednictwem stojaków jeszcze lepiej rozreklamować swoją firmę.

Czy stojaki reklamowe to dobre rozwiązanie dla firmy?

Jak już wspomnieliśmy, standy reklamowe zewnętrze są uniwersalną formą reklamy i doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach.

Można z nich korzystać na zewnątrz budynków, ustawiając je w miejscach najczęściej uczęszczanych przez ludzi, a także wewnątrz budynków, gdzie mogą być wskazówką prowadzącą do prezentowanej na standzie firmy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe zewnętrzne.