Może i jazda na koniu nie należy do tak popularnych, ale nadal znaleźć można wiele osób, które decydują się na rozpoczęcie przygody z tą dyscypliną sportową. Przydadzą im się spodnie do jazdy konnej i inne akcesoria treningowe.

Wszystko dla jeźdźca

Od początku nie stajemy się właścicielami konia, dlatego nasze zakupy będą dotyczyć tylko człowieka. Tak, przydadzą nam się spodnie do jazdy konnej, ale co jeszcze należy uwzględnić na swojej liście zakupowej? Gdzie najlepiej udać się na takie zakupy? Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie zaawansowania się znajdujemy. Jeżeli jest to dopiero początek naszej przygody z końmi, warto wybrać sklep sportowy, gdzie można otrzymać wszystko dla jeźdźca. Potem można pomyśleć o specjalistycznych sklepach dla jeźdźców, gdzie na zakupy będzie trzeba przeznaczyć już nieco więcej pieniędzy.

Dobre spodnie do jazdy konnej i inne rzeczy

Oto kilka podstawowych rzeczy, jakie powinien mieć jeździec na sobie podczas treningu na koniu:

  • spodnie na konie – do wyboru są bryczesy z pełnym lub niepełnym lejem, w ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się legginsy do jazdy konnej, które wybiera bardzo duża ilość kobiet;
  • sztyblety lub oficerki jeździeckie – buty do jazdy konnej;
  • czapsy – ochraniacze, które używane są przy sztybletach, niskich butach do jazdy konnej,
  • toczek z zapięciem pod szyją lub kask jeździecki;
  • rękawiczki jeździeckie lub rękawiczki skórzane.

O innych elementach garderoby każdy jeździec może decydować indywidualnie, zależnie od swoich potrzeb.