Do stworzenia wygodnej przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie nie trzeba wiele – metalowy stół ogrodowy stanie się punktem centralnym oraz miejscem spotkań w gronie rodziny i znajomych. Jaki model stołu sprawdzi się w ogrodzie najlepiej? Wszystko zależy od potrzeb oraz wielkości przestrzeni wypoczynkowej.

Praktyczny metalowy stół ogrodowy

Wypoczynek blisko natury to świetny sposób na relaks – metalowy stół ogrodowy pozwoli na wykreowanie niebanalnej przestrzeni do odpoczynku, z której chętnie korzystać będziemy od wiosny do jesieni. Szeroki wybór stołów metalowych sprawia, że bez trudu znaleźć można model odpowiedni zarówno do ogrodu, jak i na taras czy balkon. Metalowy stół ogrodowy posiada stelaż wykonany z lekkiego aluminium – materiał ten jest wysoce odporny na ścieranie, malowany proszkowo, zabezpieczony przed korozją. Atutem jest też niska waga – dzięki zastosowaniu aluminium metalowy stół ogrodowy nie jest ciężki, a jego przenoszenie nie sprawia problemów. Metalowy stół ogrodowy warto uzupełnić o fotele ogrodowe, np. wykonane z aluminium i siatki polietylenowej.

Metalowy stół ogrodowy z drewnianym blatem

Olbrzymią popularnością cieszą się obecnie rozwiązanie takie jak metalowy stół ogrodowy z drewnianym blatem. Takie produkty świetnie sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, rustykalnych czy skandynawskich. Metalowy stół z drewnianym blatem może być elementem przestrzeni jadalnianej, jak również miejsca, gdzie podawana będzie kawa. Zastosowanie naturalnego drewna (tekowego lub eukaliptusowego) nadaje elegancji i prestiżu. Warto pamiętać, że naturalne drewno będzie wymagało odpowiedniej konserwacji co jakiś czas. Metalowy stół ogrodowy tego typu warto zestawić z lekkimi krzesłami, opartymi na aluminiowych stelażach.