Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest nie lada wyzwaniem. W salonach jubilerskich znajdziemy ogrom różnorodnych modeli wykonanych z metali szlachetnych w różnych odcieniach (dostępne są nawet pierścionki z czarnego złota), z dużymi i skromniejszymi kamieniami szlachetnymi mieniącymi się różnymi kolorami… Coraz większa grupa panów poszukujących niebanalnego symbolu uczucia do partnerki rezygnuje z pierścionka z klasycznym, przezroczystym diamentem na rzecz modelu z kolorowym kamieniem. Dzisiaj weźmiemy pod lupę pierścionek zaręczynowy z tanzanitem – pięknym i niezwykle rzadkim kamieniem.

Stylowy pierścionek zaręczynowy z tanzanitem – piękna biżuteria i lokata kapitału

Tanzanit, jak sama nazwa wskazuje, odkryty został we wschodnioafrykańskiej Tanzanii w 1967 roku. Uznany został za odmianę zoisytu. Niebieski kamień o wysokim połysku, idealnej przezroczystości i pięknej brylancji zrodził się około 600 milionów lat temu w wyniku oddziaływania bardzo wysokiego ciśnienia i temperatury. Ze względu na niewielkie złoża i walory jubilerskie jest niezwykle cenny. Według prognoz z czasem wartość tanzanitu będzie znacząco rosła, co dodatkowo zachęca do jego zakupu.

Twardość tanzanitu w skali Mohsa wynosi 6,5. W porównaniu z diamentami, jest stosunkowo kruchy i miękki. Jednak, odpowiednio pielęgnowany, zachowuje swoją nienaganną formę i szklisty połysk na długie lata. Charakteryzuje się niebieską barwą przybierającą różne odcienie, począwszy od bardzo jasnego, poprzez lawendowy, do ciemnego. Co ciekawe, jego kolor nieco zmienia się pod wpływem światła (pleochroizm).

Oryginalny i zachwycający pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem z pewnością zachwyci każdą fankę eleganckiej, nietuzinkowej biżuterii. Niebieski kamień pięknie prezentuje się oprawiony zarówno w żółte, jak i klasyczne złoto. W sprzedaży znajdziesz modele z pojedynczym, niebieskim kamieniem oraz tanzanitem połączonym z diamentami.