Każdy pokój w domu jest wyjątkowy, jednak przygotowane dla dzieci pomieszczenia pozwalają na wykazanie się kreatywnością. Można stworzyć niesamowite obrazy, użyć różnych materiałów czy nawet połączyć kolory i nadal wszystko będzie wyglądać dobrze. Jak jednak sprostać zadaniu gdy dziecko chce mieć na ścianie postać z ulubionej bajki? Pomocne będą szablony malarskie.

Puść wodze fantazji i zaprojektuj dziecięcy pokój niekoniecznie taki jak w katalogu

W przypadku pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci panują zupełnie inne zasady dekoracji. W zależności od wieku dziecka przesyt w dekoracjach oraz ich kontrastowe barwy są wręcz pożądane. Tak jak piękne aplikacje naścienne, półki, na których ustawiać można książeczki i zabawki. Wbrew pozorom dziecięce pokoje wcale nie muszą przypominać tych z katalogów, które rzeczywiście zachwycają estetyką, ale nigdy nie widziały żadnego dziecka i jego destrukcyjnych i bałaganiarskich zapędów. Nagle okazać się może, że biały, futrzany dywanik będzie trudny do wyczyszczenia z plam z pisaków, a ze sznurkowej zasłonki bardzo trudno odkleić plastelinę czy kawałki slime. Pokój nie musi być również nudny i w jednolitych kolorach – można pozwolić dziecku wybrać odcienie i cieszyć się jego radością z podejmowania własnych decyzji,

Dziecko pragnie postaci z bajki? Wykorzystaj szablony malarskie

Nieco starsze dzieci często proszą o udekorowanie ścian poprzez rysunki ulubionych postaci z bajek. Nie jest to łatwe jeśli nie ma się zbyt dużych umiejętności artystycznych, Wynajęcie artysty – specjalisty do wykonywania rysunków naściennych może być drogie. Z pomocą przychodzą producenci i szablony malarskie, które również produkowane są w kształtach ulubionych postaci z bajek. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją aby dziecko cieszyło się estetycznymi malunkami na ścianach. To wyjątkowo wygodne i pozwala osiągnąć zadowalający efekt, nawet gdy brakuje umiejętności i talentu do stworzenia obrazu samodzielnie. Dzieci z pewnością będą zadowolone z takiego rysunku.

A może udekorować ściany naklejkami?

Inną z możliwości ozdobienia ścian w dziecięcym pokoju jest wykorzystanie specjalnych naklejek. Są one wykonane z cienkiego tworzywa i posmarowane klejem. Niestety w przypadku niektórych farb ich zdejmowanie może być trudne – często klej wiąże z farbą i w czasie usuwania powstają nierówności w farbie. Również niezbyt równe ściany nie nadają się do pokrywania naklejkami – te będą z nich po prostu odpadać. Naklejki mają nasycone kolory i dają nieograniczone możliwości dekoracji dziecięcego pokoju.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.