Czasy, w których noszenie okularów było istnym “wyrokiem” minęły bezpowrotnie. Dziś oprawki i szkła noszone są nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również jako element stylizacji, będący często podkreśleniem reszty ubioru. Szukasz modnych okularów, w których będziesz czuć się piękna o każdej porze? Poznaj bliżej damskie okulary metalowe i sprawdź, dlaczego warto je wybrać!

Okulary damskie metalowe, czyli jakie?

Jak sama nazwa wskazuje – okulary damskie metalowe są wykonane z metalu. W tym miejscu warto dowiedzieć się, z czego konkretnie są produkowane. Warto wiedzieć, że ich konstrukcja może być wykonana m.in. z:

  • tytanu – są to bardzo lekkie ramki (lżejsze od klasycznych oprawek niemalże o 50%); cechują się również niezwykłą wytrzymałością,
  • aluminium – lekki i miękki surowiec z dodatkiem silikonu bądź żelaza sprawia, że takie okulary metalowe są niezwykle trwałe, a zarazem delikatne,
  • stali nierdzewnej, która odporna jest na korozję; co więcej, takie oprawki metalowe wyróżniają się termoplastycznością oraz dużą elastycznością.

Damskie okulary metalowe – dlaczego właściwie warto je mieć?

Rozważając kupno okularów, warto zwrócić szczególną uwagę na metalowe oprawki. Dlaczego? Na pierwszym planie jest wspomniana wcześniej trwałość. Niezależnie od tego, czy jest to tytan, aluminium, czy stal nierdzewna – każdy rodzaj tworzywa sprawia, że posiadają one mocną konstrukcję, która jest odporniejsza na uszkodzenia niż jej plastikowy odpowiednik.

 

Co więcej, sięgając po metalowe oprawki, nie musisz obawiać się o korozję – są one niewrażliwe na jej powstawanie, a tym samym osadzanie się rdzy. Okulary z metalu mają małą podatność na odkształcenia oraz wysokie temperatury, a do tego prezentują się niezwykle gustownie na twarzy. Świetnie sprawdzają się w eleganckich, wyjściowych outfitach, ale także w tych bardziej casualowych ubraniach.

 

Warto również wspomnieć tutaj o komforcie noszenia – metalowe okulary posiadają regulowane noski, przez co zapewniają pełną wygodę w czasie użytkowania na każdym rodzaju twarzy i kształcie nosa. Jeśli chcesz prezentować się z jednej strony stylowo, a z drugiej cenisz sobie komfort, okulary metalowe są dla Ciebie!

 

Wysokiej jakości modne okulary metalowe dla kobiet znajdziesz na https://piekneoksy.pl/.