W salonach okiennych można zamówić gotowe produkty. Są jednak takie miejsca, gdzie dostępne są okna na wymiar. Trochę dłużej się na nie czeka, ale można być pewnym tego, że ich jakość będzie zdecydowanie wyższa. Co jest ważne m.in. w przypadku niestandardowych wymiarów okiennic.

Okna na wymiar dopasowane do otworów okiennych

Decydując się na zamówienie tego typu usługi, można być pewnym idealnego dopasowania. Tzn. w domach pojawią się fachowcy, którzy wykonają dokładnie pomiary, pozostawiając tylko kilka milimetrów odstępu, potrzebnego na uszczelnienie. Porządna ekipa będzie wiedziała jak uszczelnić dane okno, aby w przyszłości nie traciło ono na swoich właściwościach zbyt szybko. W wielu bowiem przypadkach można bowiem zauważyć, że rozszczelnienie następuje zbyt szybko – na co wpływ ma m.in. wilgoć przedostająca się do strefy izolacyjnej okna. Ważne jest więc to, aby całe dopasowanie zostało wykonane przez odpowiednich specjalistów.

Indywidualne preferencje inwestora

Stolarka okienna w dowolnym kształcie? Oczywiście, że tak. Okna na wymiar dają taką możliwość. A może nietypowy kolor, który na dodatek zostanie dopasowany do całości elewacji? Jak najbardziej! Na takie właśnie rzeczy pozwala stolarka okienna na zamówienie. Taka, która pozwoli na zaspokojenie indywidualnych preferencji inwestora. Jest coraz więcej takich osób, które dążą do tego, aby mieć okna solidne, ale nietypowe. Takich, które nie będzie tak łatwo spotkać w poszczególnych budynkach, jakich jest wiele dookoła.