Nowoczesna kuchnia z czarnym blatem to ciekawa propozycja, którą można wykorzystać w pomieszczeniach o dużym i małym metrażu. Warto zwrócić uwagę na same blaty kuchenne, które każdego dnia będą poddawane działaniu najróżniejszych czynników, podczas gotowania, itd.

Nowoczesna kuchnia z czarnym blatem – połysk czy mat?

Czarny blat kuchenny to jedna z ciekawszych opcji, która nieco pomaga przełamać nudę wnętrza. W tym chociażby, jeżeli chodzi o kuchnię urządzoną na biało. Do wyboru są matowe lub lakierowane blaty kuchenne. Która z tych opcji będzie lepsza? Wszystko zależne jest od stylu aranżacyjnego. Dla przykładu można powiedzieć, że mat doskonale prezentuje się we wnętrzach loftowych. Połysk w industrializmie jest czymś niewskazanym. Z kolei połyskliwy, czarny blat kuchenny to jedna z lepszych propozycji, jeżeli chodzi o pomieszczenia, które będą urządzone w stylu glamour.

Jaki kolor mebli?

Nowoczesna kuchnia z czarnym blatem wymaga również dopasowania do odpowiednich mebli. Jedną z pierwszych opcji, która przyjdzie do głowy, jest – wyżej już wspomniana – biel. Tylko że dwa uniwersalne kolory mogą wydawać się nieco nudne. Można więc zdecydować się na ciemne drewno, które także będzie pięknie ze sobą współgrać. Alternatywą może być jasne drewno, które także będzie z takim blatem się pięknie harmonizować. Chociaż, jak już było powiedziane – czarny to kolor uniwersalny. Taki blat można dopasować do zdecydowanej większości mebli kuchennych, jakie obecnie dostępne są w sklepach.

 

https://xann.pl/sitemap Závesné kreslo - moderné vybavenie záhrady Kvetináče na terasu - aké modely vybrať?