Olbrzymi popyt na mieszkania sprawia, że deweloperzy mają pełne ręce roboty. Wiele z mieszkań kupują single, które nie potrzebują dużego metrażu, a jednocześnie chcą własnego miejsca, które stanie się ich domem w dużym mieście. Kawalerki są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych, nie tylko jako inwestycja długoterminowa, ale również jako świetne miejsce do życia!

Jak zaaranżować przytulną kawalerkę?

Możliwości zaprojektowania kawalerek jest naprawdę wiele – podstawą jest jednak przyjrzenie się pomieszczeniom i określenie ich mocnych i słabych cech. Wśród kawalerek znajdziemy mieszkania, w których wyraźnie wyodrębniona jest kuchnia (jest osobnym pomieszczeniem), jak i takie, w których kuchnia stanowi aneks w salonie. Niezwykle ważne jest takie zaaranżowanie przestrzeni, aby codzienne wykonywanie czynności nie sprawiało nam problemów i przebiegało w sposób płynny. 

Istotne są kolory, desenie oraz spójność w dekoracji. Wielu architektów podpowiada, że w kawalerkach zmiana stref następuje w sposób płynny. Jeśli jednak rozmieszczenie mieszkania pozwala wiele osób decyduje się na wyznaczenie strefy wypoczynkowej, jak i sypialnianej. Wnęki w salonach możemy odgrodzić poprzez zastosowanie półprześwitujących zasłon, ale również regałów o prześwitującej konstrukcji – mówią specjaliści ze sklepu notodo.pl. Taki regał możemy wypełnić na wiele sposobów – ustawiając na nim książki, kwiaty wiszące, ale też zostawiając niektóre przegrody puste, aby nadać przestrzeni lekkości. 

Jakie meble wybrać do kawalerki?

Niewielka przestrzeń sprawia, że nieco więcej czasu musimy poświecić na wybranie konkretnych mebli i dodatków. Podstawą jest wygodna kanapa, na której możemy przyjąć gości. Istotny może stać się również niewielki stolik ustawiony w części kuchennej – przy stoliku wystarczy zmieścić 1-2 krzesła. Wielu z nas pracuje z domu – w związku z tym konieczne może okazać się wykorzystanie biurka i wygodnego fotela biurowego.