Przebarwienia i zmarszczki to problemy, które mogą na co dzień skutecznie psuć nasze samopoczucie i sprawiać, że czujemy się nieatrakcyjni. Jeszcze do niedawna nie było wielu możliwości walczenia z takimi zmianami. Dzisiaj sytuacja jest inna – laser frakcyjny CO2 pozwoli na skuteczną walkę z niedoskonałościami który, przywróci jej wyjątkowy wygląd i sprawi, że stanie się ona odmłodzona i odświeżona. Jak to możliwe?

Laser frakcyjny CO2 i jego możliwości

Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej czy dermochirurgii stało się prawdziwą rewolucją – nowoczesne lasery, takie jak laser frakcyjny CO2, pozwoliły na skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry oraz uszkodzeniami naskórka. Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 emituje wiązkę światła o określonej długości – wiązka ta penetruje skórę i trafia w precyzyjnie dobrane miejsca, gdzie napotyka wodę wewnątrz komórek. Ciepło powoduje podgrzanie wody i jej wyparowanie – efektem jest uszkodzenie komórki. Działanie lasera możemy porównać do tworzenia niewielkich kolumn w skórze. W wyniku uszkodzenia naskórka intensyfikują się procesy regeneracyjne, odbudowuje się nowy, świeży naskórek. 

Kiedy wskazany jest laser frakcyjny CO2?

Działanie lasera frakcyjnego CO2 jest niezwykle szerokie – przede wszystkim jest on wykorzystywany w walce z bliznami potrądzikowymi oraz bliznami powstałymi w wyniku chorób. Laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest również do liftingu twarzy, wygładzania zmarszczek, zamykania szerokich porów czy do walki z przebarwieniami skóry. Laser frakcyjny świetnie sprawdza się również jako narzędzie do walki z włókniakami – lasek skutecznie eliminuje te zmiany i przywraca gładkość skóry. Laser sprawdza się również doskonale w redukcji rozstępów.