Blockchain development jest ogromny. Dowodem na to są pojawiające się wciąż nowe coiny na rynku kryptowalut. Czego można spodziewać się po wirtualnych monetach w 2022 roku? Czas zapoznać się z tym tematem.

Niespodziewana bessa na początku roku 2022

Już w listopadzie 2021 roku wszyscy byli pewni, że tylko kwestią czasu jest osiągnięcie przez BTC wartości 100 000 USD. W końcu wszystko szło tak dobrze. Tym bardziej, że blockchain software development jest wręcz namacalny. Tylko że kolejne miesiące pokazały, iż rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny. Nagła bessa, która sprawiła, że BTC już w styczniu wart był zdecydowanie mniej. Szacuje się, że jego cena została obniżona aż o 50% początkowej jego wartości. Czy to możliwe, że czas na wyprzedaż?

Inne coiny na rynku kryptowalut

A jak wyglądają inne waluty. Jest jeszcze gorzej. Przykładem są tutaj chociażby Polkadot (-71%) i Chainlink (-73%). Wydawać by się mogło, że nie może być gorzej niż w przypadku BTC, ale jednak. Szokiem jest Dogecoin (tak, technologia blockchain umożliwiła powstanie kolejnych coinów o oryginalnych nazwach), którego wartość na początku roku 2022, została obniżona o -84%. Ethereum to -53%, Solana – 66%, Shiba Inu -76%. A to tylko kilka przykładów, które można by wymieniać jeszcze długo. Czy to więc oznacza, że rynek kryptowalut nie ma już nic swoim inwestorom do zaoferowania? 

Prognozy dla rynku kryptowalut

Oczywiście, że nie. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że inwestycje na tych rynkach powinny być rozpatrywane długofalowo. Nigdy nie można myśleć o nich na chwilę. Tym bardziej, że blockchain development services tak mocno się rozwijają. Może i teraz nie jest dobrze, ale prognozy długofalowe są zupełnie inne. Na tyle, że spodziewana cena 100 000 USD zostanie osiągnięta. Specjaliści od rynku krypto pieniędzy szacują, że do ceny BTC zostanie dodane już niedługo jedno zero – za kilka lub kilkanaście lat.

Usługi blockchain

Tym bardziej, że nie jedna blockchain development company np. 10Clouds, zaczyna zapewniać coraz większą liczbę usług, w tym np. blockchain application development. Tak, inwestorzy mają dostęp do specjalnych aplikacji, dzięki którym użytkowanie giełd kryptowalut jest zdecydowanie łatwiejsze. To właśnie dzięki nim możliwa jest obserwacja tego rynku na bieżąco, dzięki czemu (jak to się mówi) można trzymać rękę na pulsie. W końcu – jak to było powiedziane – kryptowaluty są czymś nieprzewidywalnym. Można dzięki nim dużo zyskać, ale można też stracić wszystkie pieniądze. Dlatego konieczne jest zachowanie czujności.