W pracy spędzamy bardzo wiele czasu. Warto zadbać, by wygląd biura był przytulny, a praca w nim była przyjemna. Nie od dziś wiadomo, że kwiaty upiększają otoczenie i bardzo pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Jak wybrać kwiaty, które będą idealne do biura?

Miejsca reprezentacyjne

Piękne, zielone biuro będzie bardzo przyjemne nie tylko dla pracowników, ale również klientów, którzy odwiedzają firmę. Eleganckie kwiaty, oczywiście w pięknych donicach, warto postawić we wszystkich miejscach, które są dobrze widoczne.

Ustawiając kwiaty warto zacząć już od wejścia do firmy. Zielone powitanie na pewno spodoba się klientom. Kwiaty mogą ożywić również hol czy wspólną przestrzeń, gdzie pracownicy mogą złapać oddech w czasie pracy.

Wybierając kwiaty warto również pamiętać o kwiatach wiszących. Jeszcze do niedawna unikaliśmy ich biurze, gdyż bardzo często pracownicy o nich zapominali i nie były odpowiednio pielęgnowane. Dziś kwiaty wiszące w donicach lechuza z systemem nawadniającym nie są już problemem.

Dekorując biuro kwiatami nie można zapomnieć o parapetach. Zwisające paprocie czy bluszcze, bromelie czy trzykrotki będą niebanalną ozdobą. Wybierając donice lechuza warto skoncentrować się na ciekawych, mocnych kolorach. Czerwone lub zielone donice wyglądają niezwykle atrakcyjnie i podkreślają kolory kwiatów.

Dekoracja na biurku

Biurko to kolejne miejsce, na którym warto zaaranżować kwiatową kompozycję. Idealnie do tego nadają się storczyki, które wyglądają bardzo elegancko i są nie zwykle reprezentacyjne.

Wybierając storczyki koniecznie trzeba pamiętać o dobraniu idealnej donicy, która podkreśli elegancję kwiatów. Donice lechuza są proste, gustowne i idealnie przystosowane do hodowli storczyków. System nawadniania, w który jest zaopatrzona donica, ułatwią pielęgnację kwiatów.

Kolejnym kwiatem, który idealnie sprawdzi się nie tylko na biurku szefa jest fiołek afrykański. Białe, różowe, fioletowe czy ciemno niebieskie delikatne kwiatuszki na pewno ożywią każdy gabinet.

Trzeba jednak pamiętać, że fiołki lubią być podlewane regularnie. Przesuszenie spowoduje, że szybko przestaną kwitnąć. Donice lechuza w delikatnym białym kolorze wyeksponują kolor fiołka oraz pozwolą na utrzymanie stałej wilgotności.

Dosyć nietypowym kwiatem do biura są kaktusy. Wyglądają niezwykle dekoracyjnie, gdy zaczynają kwitnąć. Ich największą zaletą jednak jest łatwa uprawa. Z uprawą kaktusa poradzi sobie nawet najbardziej nieporadna osoba.

Biuro, w którym są kwiaty wygląda przyjaźnie i elegancko. Pracownikom lepiej się pracuje, a kontrahenci na pewno docenią gustowną aranżację przestrzeni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.