Nowoczesna odzież medyczna to element, który znacząco poprawia komfort podczas pracy w szpitalach, przychodniach, centrach medycznych. Współcześnie odzież taka tworzona jest z olbrzymią precyzją i dbałością o detale. Jakie materiały są wykorzystywane w jej produkcji? Czy muszą one spełniać konkretne wymogi?

Odzież medyczna – koszule, bluzy, spodnie, sukienki…

Szeroki wybór elementów odzieży medycznej może dzisiaj zaskakiwać: medycy mogą wybierać koszulki, bluzy, spodnie, fartuchy, spódnice, sukienki, a nawet żakiety. Wszystkie oferowane produkty tworzone są z trwałych tkanin, które idealnie sprawdzają się podczas pracy na oddziałach. Odzież medyczna tworzona jest z materiałów o włóknach łączonych: w składach materiałowych znaleźć można zarówno włókna syntetyczne, jak i naturalne. Podstawą jest bawełna, która pozwala na swobodną cyrkulacje powietrza i stałe wentylowanie skóry użytkownika. W czasie chłodniejszych dni bawełna pozwoli na zachowanie komfortu termicznego. Niezwykle ważne w składzie tkanin jest spandex lub elastan – włókna takie są rozciągliwe, przez co odzież medyczna nie będzie krępować ruchów, zapewni komfort i wygodę. Dzięki włóknom syntetycznym tkaniny są również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że odzież medyczna może być prana w wyższych temperaturach, co jest wskazane po pracy na oddziałach medycznych. 

Odzież medyczna to także buty!

Warto mieć na uwadze, że odzież medyczna to również wygodne obuwie stosowane przez pracowników ochrony zdrowia. Do najchętniej wybieranych wymienia się chodaki medyczne, które zapewniają wygodę, ale też wspierają zdrowie stóp. Chodaki medyczne tworzone są z naturalnych materiałów (lite drewno, skóra), są odpowiednio profilowane. Atutem jest wykorzystanie sprężyny umieszczonej pod piętą – jej zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów powstałych podczas chodzenia.