Wiele kobiet wybiera konkretną metodę manicure, zwracając uwagę nie tylko na efekt, ale również na to, jak dana metoda wpływa na same paznokcie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy popularna metoda żelowa ma jakieś skutki uboczne i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Jak manicure żelowy wpływa na nasze paznokcie?

Metoda żelowa zdobienia paznokci wybierana jest głównie przez kobiety, które mają krótkie i zaniedbane paznokcie ze skłonnością do łamania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby manicure żelowy wykonały kobiety, które mają idealny kształt paznokcia i płytkę w doskonałym stanie.

Żel nakładany na płytkę paznokcia znacząco utwardza ją, dzięki czemu można uniknąć zadzierania i złamania. Metoda żelowa zdobienia paznokci jest bardzo bezpieczna. Pamiętać należy jedynie o umiejętnym usuwaniu żelu, ponieważ tylko wtedy można uszkodzić swoje paznokcie. Dużym błędem wielu kobiet jest nadmierne spiłowanie masy żelowej oraz podważanie i zdrapywanie. Aby bezpiecznie usunąć stary żel z płytki paznokciowej, najlepiej skorzystać z fachowej pomocy. W tym celu należy udać się do zaufanego salonu kosmetycznego.

Cenne wskazówki

Naturalne paznokcie nienarażone będą na uszkodzenia mechaniczne tylko wtedy, gdy manicure żelowy nałożony zostanie prawidłowo. Kluczem do sukcesu jest to, aby płytkę paznokci odpowiednio przygotować przed nałożeniem żelu. Oprócz dokładnego odtłuszczenia zadbać należy również o zmatowienie płytki.

Bardzo ważne jest również to, aby profesjonalnie nanieść żel. W żadnym wypadku żel nie może podchodzić powietrzem. Przed wykonaniem manicure żelowego wszystkie narzędzia należy oczywiście poddać dezynfekcji. Jeżeli źle wykonany manicure żelowy to niestety mogą pojawić się zielone plamy na paznokciach, które wyraźnie wskazują na rozwijanie się grzybicy.

O czym należy pamiętać?

Metoda żelowa zdobienia paznokci jak powszechnie wiadomo wymaga użycia specjalnej lampy UV. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają również nowoczesne lampy LED, które imitują promieniowanie ultrafioletowe. Ważne jest to, aby postawić na porządne lampy od renomowanych producentów, dzięki czemu będzie można uniknąć przebarwienia skóry i co najważniejsze nie zostanie ona poddana przyśpieszonemu starzeniu.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na sprawdzony żel, który w swoim składzie nie zawiera szkodliwych substancji. Uważać należy przede wszystkim na ftalan dibutylu, formaldehyd oraz toluen.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.