W obecnych czasach wiele zabiegów kosmetycznych można przenieść w zacisze domowej łazienki. Można chociażby samodzielnie wykonywać peeling kwasami, mikrodermabrazje czy nawet laserowe usuwanie włosków – wystarczy zainwestować w odpowiednie sprzęty. O ile bardziej skomplikowane w wykonaniu zabiegi panie wolą nadal powierzać profesjonalistom, o tyle na przykład malowanie paznokci – nawet tymi bardziej wymagającymi umiejętności metodami – biorą (dosłownie!) w swoje ręce.

Jaki manicure jest najlepszy?

Wraz z rozwojem technologii, również branża kosmetyczna zaczęła przeżywać swój boom. Na rynku jest teraz do wyboru wiele metod stylizacji paznokci. Oczywiście, każda metoda ma swoje wady i zalety. Jednym z najpopularniejszych sposobów zdobienia dłoni, jest obecnie manicure hybrydowy. Podczas jego aplikacji wykorzystuje się takie akcesoria do paznokci jak lampa UV lub LED i lakiery będące połączeniem tych tradycyjnych oraz żelowych. Mimo iż brzmi to skomplikowanie, manicure hybrydowy to całkiem prosta sprawa. Wystarczy nabyć nieco wprawy, aby samodzielnie wykonany manicure prezentował się estetycznie. Oprócz łatwości wykonania hybrydy, istotne jest również to, jak świetnie utrzymuje się ona na płytkach. Paznokcie hybrydowe są w stanie wytrzymać nawet kilka tygodni, prezentując się nienagannie, jedyne co je po takim czasie lekko szpeci to nieestetyczny odrost. Oczywiście, trwałość manicure hybrydowego zależy w dużej mierze od jakości akcesoriów do paznokci, jakie zostały użyte. W każdej kategorii produktowej znaleźć można bowiem prawdziwe perełki jak i kosmetyczne buble. Metoda żelowa jest znacznie trwalsza, umożliwia również przedłużanie paznokci, jednak ciężko jest ją wykonać osobie, która nie ukończyła żadnego kursu. Makijaż paznokci lakierem tradycyjnym jest z kolei bardzo nietrwały. W ostatnich latach bardzo popularny stał się również manicure japoński.

Jakie akcesoria są potrzebne do manicure japońskiego?

Metoda japońska malowania paznokci różni się znacznie od pozostałych. Tak naprawdę nie potrzeba tu typowych akcesoriów do paznokci. Jest to raczej zabieg, mający na celu odżywienie płytki aniżeli nadanie jakiegoś szalonego koloru. W pierwszej kolejności nakłada się specjalistyczną pastę, którą wciera się w płytkę, zachowując jeden kierunek. Pasta ta jest prawdziwą bombą witaminową. Pozostałe akcesoria do paznokci w zestawach do manicure japońskiego to pasta polerska. Nakłada się ją na płytkę i wciera tak długo, aż paznokieć uzyska piękny połysk. Warto co jakiś czas stosować metodę japońską jako kuracje dla paznokci, na przykład po regularnym używaniu hybrydy przez dłuższy czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.