Codzienne gotowanie nie musi być rutyną – dzięki odpowiedniej kuchence i dopasowanym garnkom, codzienne przygotowywanie posiłków stanie się przyjemnością. Decydując się na kuchenkę indukcyjną, pamiętajmy o tym, że niezbędne do niej są garnki do indukcji. Czym różnią się one od klasycznych garnków? W jaki sposób są projektowane?

Jak wybrać garnki do indukcji?

Płyty indukcyjne z powodzeniem wypierają klasyczne kuchenki gazowe. Te nowoczesne urządzenia cenione są przede wszystkim za design, ale też za możliwość wyeliminowania gazu z mieszkań. Aby móc wygodnie korzystać z kuchenek indukcyjnych, konieczne jest kupienie dedykowanych garnków. Garnki do indukcji rozpoznamy po symbolu cewki indukcyjnej, nazywanej przez niektórych symbolem pętelki. Garnki na indukcję posiadają wielowarstwowe dno, w którym umieszczono dysk – jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie ulubionych potraw. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie kompletu garnków stalowych – stal nierdzewna 18/10 jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem czy wysokimi temperaturami. Atutem jest również możliwość wyboru pomiędzy kompletami składającymi się z kilku lub kilkunastu elementów.

Garnki do indukcji ze szklanymi pokrywkami

Garnki do indukcji uzupełnione są o liczne elementy, które pozwolą na wygodniejsze gotowanie. Atutem są tu lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Garnki uzupełniono o idealnie dopasowane pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Niewielki otwór pozwoli na odparowanie nadmiaru pary wodnej oraz na zagęszczenie potrawy. Poziom bezpieczeństwa podczas gotowania podnoszą też profilowane uchwyty i rączki, nierzadko tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła.