Funkcjonalne i wygodne meble do ogrodu to marzenie wielu z nas. Obecnie olbrzymi wybór mebli ogrodowych pozwoli nam na zakup kolekcji, która idealnie odpowiadać będzie naszym oczekiwaniom. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe oraz modułowe. Czym się różnią i jakie są ich atuty?

Meble do ogrodu – kolekcje technorattanowe

Chcąc zaprojektować nasz ogród w stylu nowoczesnym lub prowansalskim nie ma lepszej opcji niż meble do ogrodu wykonane z technorattanu. Meble takie zachwycą nas trwałością, elegancją oraz doskonałymi proporcjami. Atutem mebli technorattanowych jest ich olbrzymi wybór – w kolekcjach znajdziemy przede wszystkim obszerne sofy i narożniki, ale również leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów, krzesła, stoliki kawowe, duże stoły. Meble technorattanowe pozwolą na zaaranżowanie tarasu, balkonu, ogrodu, ale również werandy czy patio. Meble do ogrodu tego typu są niezwykle trwałe – poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów zagwarantowano, że meble oprą się zarówno zmiennym warunkom atmosferycznym, jak i korozji. 

Modułowe meble do ogrodu

Ciekawą propozycją topowych producentów są meble ogrodowe składające się z kilku elementów. Meble modułowe to ciekawa nowość na naszym rynku, która od razu przypadła do gustu klientom. Meble takie to kolekcje składające się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć w obszerną sofę. W ten sposób możliwe jest kreowanie przestrzeni oraz elastyczne dopasowywanie jej do naszych potrzeb. Meble takie posiadają niewielkie złączki, które pozwalają na wygodne doczepianie elementów do siebie. Modułowe meble do ogrodu oparte są zazwyczaj na aluminiowych stelażach a ich wierzch pokrywają wygodne poduszki i siedziska.