Dla przeciętnego użytkownika domowej drukarki stosowanie tuszy oryginalnych jest często zbędnym wydatkiem. Ich regularne kupowanie już po zaledwie kilku razach przewyższa z łatwością zakup samej drukarki, a mimo to popyt na nie jest ogromny. Dla kogo w takim razie takie tusze są opłacalne? Kto je stosuje i dlaczego?

Dlaczego oryginalne tusze są tak drogie?

Kupując po raz pierwszy markowy i oryginalny tusz, można doznać lekkiego szoku w związku z jego ceną. Często jedno jego opakowanie potrafi kosztować nawet pełną cenę całej drukarki. Powstaje zatem pytanie, dlaczego te tusze są tak drogie?Myli się ten, kto sądzi, że cena ta jest wynikiem nieuczciwych działań producentów, którzy są świadomi swojego monopolu i z tego powodu windują cenę w górę. Prawdziwym powodem takiego stanu rzeczy jest bardzo wysoka jakość tuszu i jego właściwości. Jest on przede wszystkim niezwykle odporny zarówno na wilgoć, jak i również na światło słoneczne. Wydruki nawet po wielu latach ani nie zanikają, ani nie niszczą się od obecnej w powietrzu wilgoci. Różnice te można zauważyć w przypadku stosowania zamienników, które są wyraźnie mniej odporne na te czynniki.Ten efekt trwałości możliwy jest, dzięki niezwykle zaawansowanym badaniom laboratoryjnym, które poprzedzały wyprodukowanie tak dobrej jakości tuszów. Badania te były dosyć mocno kosztowne, co teraz swoje odzwierciedlenie ma w wysokiej cenie końcowego produktu.

Dlaczego warto stosować oryginalny produkt?

Podstawowym powodem, dla którego warto kupować tusze oryginalne, to ich większa wydajność. Pomimo tej samej obudowy i teoretycznie tej samej ilości tuszu w jego wersji oryginalnej i zamienniku, to dzięki lepszemu składowi ten oryginalny jest znacznie bardziej wydajny. Drugi powód to wspomniana wyżej większa odporność na działania czynników zewnętrznych, co w przypadku istotnych dokumentów może być cechą wręcz bezcenną.Zupełnie inną cechą oryginalnych tuszów jest ich oddziaływanie na gwarancje drukarki. W przypadku stosowania zamienników producent drukarki z całą pewnością anuluje ich gwarancje z powodu nieprawidłowego użytkowania urządzenia.

Czy warto je stosować?

Jak zatem widać, stosowanie zamienników nawet po znaczniej niższych cenach jest wątpliwej jakości oszczędnością. Tusze oryginalne pomimo większej ceny gwarantują najwyższą jakość produktu, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia użytkownika. Zwyczajnie wysoka cena jest widoczna w codziennym użytkowaniu, co powoduje, że kupowanie tak drogich produktów jest zwyczajnie opłacalne i uzasadnione.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553923-Tusze-oryginalne-Canon.html.