Depilacja laserowa to metoda usuwania zbędnego owłosienia, która poprawnie przeprowadzona daje efekty do końca życia.  Dzięki niej można zapomnieć o regularnym kupowaniu rozmaitych sprzętów do depilacji jak maszynki czy gorący wosk co zaoszczędzi nie tylko pieniądze, ale również czas. Depilacja laserowa przeprowadzana jest w dedykowanych salonach, które w dzisiejszych czasach są powszechnie dostępne. W każdym największym mieście znajdują się salony należące do firmy depilacja.pl z których warto skorzystać.

Jak działa depilacja laserowa?

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób działają zabiegi depilacji laserowej. Jak to się dzieje, że dzięki niej włosy już nigdy nie odrastają?

Dzieje się to za pośrednictwem lasera, który musi zostać ustawiony w optymalnych dla każdego klienta parametrach. Jedna osoba ma ciemniejszą, a druga jaśniejszą karnację dlatego laser musi być dobrze dobrany. Ustawia się jego moc i odpowiednią długość fali.

Wiązka światła lasera działa na skórę, a dokładniej na jej barwnik – melaninę. Ma ona zdolność do termogenezy; przekształca energie świetlną w cieplną nagrzewając się. Nagrzana ,,do czerwoności” melanina uszkadza cebulkę włosową, która odpowiedzialna jest za produkcję włosów. Uszkodzona cebulka włosowa już nigdy nie powróci do swojego stanu z przeszłości, przez co włosy już nigdy nie wyrosną. 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Wiele osób zastanawia się czy ten zabieg jest bezpieczny. Otóż zostało przeprowadzonych wiele badań na ten temat i zabieg depilacji laserowej został uznany jako całkowicie bezinwazyjny. Dlatego nie trzeba martwić się o jakieś skomplikowane powikłania. Jednak trzeba uważać, gdyż istnieje trochę przeciwskazań do tego zabiegu. Są nimi choćby cukrzyca, choroby skóry, ciążą czy też karmienie piersią. 

Podsumowanie

Wybierając salon depilacji warto kierować się renomą. Depilacja.pl to sieć salonów, która charakteryzuje się bardzo dobrymi opiniami i doświadczeniem w branży. Posiada ona najnowocześniejsze lasery co zwiększa komfort zabiegu.