Styl skandynawski jest chętnie wykorzystywany zarówno w mieszkaniach, w domach, jak i na tarasach czy balkonach. Balkon w stylu skandynawskim zaaranżować można bez trudu, wykorzystując odpowiednie meble, dodatki oraz parasol ogrodowy. Na co zwracać uwagę podczas doboru elementów?

Balkon w stylu skandynawskim z meblami technorattanowymi

Meble balkonowe powinny spełniać kilka warunków – muszą być trwałe, zapewniać komfort i podnosić estetykę otoczenia. Balkon w stylu skandynawskim warto uzupełnić o meble technorattanowe, które zachwycą formą oraz różnorodnością elementów w kolekcjach. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów – balkon w stylu skandynawskim warto ozdobić meblami w kolorze białym. Atutem kolekcji tego typu jest niska waga – meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci. Wierzch mebla tworzy syntetyczna plecionka, zabezpieczona przed wnikaniem kurzu, płowieniem. Na balkonie najlepiej sprawdzi się technorattanowy komplet kawowy, składający się z dwóch wygodnych foteli i stolika. Balkon w stylu skandynawskim warto też uzupełnić poprzez lampiony, które wieczorami pozwolą na oświetlenie otoczenia. Doskonałą ozdobą będą też rośliny, które z czasem stworzą zielony mur, chroniący przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Balkon w stylu skandynawskim w cieniu parasola

Aby balkon w stylu skandynawskim stał się ulubionym miejscem do relaksu latem, warto pomyśleć o funkcjonalnym parasolu. Obecnie bez trudu znaleźć można niewielkie parasole, odpowiednie na balkony i tarasy – ich czasze tworzone są z tkanin technicznych, wysoce odpornych na ścieranie czy płowienie. Czasza parasola chroni przed słońcem i gwarantuje komfortowy cień.