Świnoujście to miasto, a właściwie kurort nadbałtycki, położony pomiędzy Zalewem Szczecińskim a Bałtykiem, tuż przy granicy z Niemcami. Jest to jedyne miasto w Polsce, po którym można przemieszczać się promem, a to dlatego, że leży ono na czterdziestu czterech wyspach. Najbardziej znane to Uznam, Wolin i Karsibór. Popłynąć bezpośrednio stąd można do Niemiec, Danii, a nawet Norwegii i Szwecji.

Zabytki Świnoujścia

Główną atrakcją historyczną miasta jest na pewno plac Wolności, czyli Mały Rynek oraz plac Słowiański zwany Wielkim Rynkiem. To tu odbywały się kiedyś słynne targi rybne, a obecnie skupia się tu życie mieszkańców i turystów. Każdy turysta nie może pominąć najsławniejszego miejsca w Świnoujściu, czyli promenady. Jest to deptak, który liczy sobie kilka kilometrów. Ulokowane są na nim różne atrakcje, takie jak sklepiki z pamiątkami czy punkty gastronomiczne, a nawet fontanna. Kolejną atrakcja jest latarnia morska, najwyższa w Polsce,a także Fort Gerharda, jedno z nielicznych, żywych muzeów wojskowych w Europie. Na uwagę zasługuje również Wiatrak Stawa Młyny, najbardziej charakterystyczna budowla Świnoujścia i jego wizytówka.

Baza noclegowa w Świnoujściu

Ze względu na ogromną liczbę turystów, którzy rokrocznie odwiedzają to miasto, noclegi Świnoujście ma ulokowane w różnych punktach. Pełno tu hoteli, moteli i pensjonatów, które przyjmują gości w różnych porach roku. Miejsca na noclegi Świnoujście ma wyposażone bardzo dobrze. Wszędzie jest dostęp do internetu, wszędzie są parkingi dla samochodów , dużo zieleni, place zabaw dla dzieci.

Inne miejsca warte zobaczenia

Jednym z głównych atutów Świnoujścia jest z pewnością plaża. Jest ona przede wszystkim bardzo czysta, piaszczysta. To również najszersza plaża w Polsce, ma około 100 metrów szerokości, a także 10 km długości. Woda w pobliżu plaży jest przejrzysta i najcieplejsza w porównaniu z innymi miejscowościami nadmorskimi. Plaża ta charakteryzuje się również dużym nasłonecznieniem, które zachęca do kąpieli morskich. To również idealne miejsce dla żeglarzy, kajakarzy i surferów.

Co zjeść w Świnoujściu?

Oprócz dobrze rozwiniętej bazy noclegowej Świnoujście ma także wiele restauracji, barów i innych miejsc, w których można smacznie zjeść potrawy kuchni całego świata. Kuchnia regionalna w Świnoujściu to połączenie kuchni polskiej i niemieckiej. Każdy głodny i spragniony turysta na pewno znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie noclegi Świnoujście.